• Twitter Ojca Św

 • Radio RDN

 • gość niedzielny

 • wiara.pl

 • Caritas Diecezji Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 08.10.2017r.

 XXVIII Niedziela Zwykła

8 października 2017r.

 

 1. Przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tradycyjnie na zewnątrz kościoła młodzież zbiera ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, w ramach tzw. Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 2. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie tradycyjna Procesja Różańcowa wokół Bazyliki, dlatego nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30.

 3. W tym tygodniu zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie o godz. 17.00: w poniedziałek i środę klasy III gimnazjum grupa A i B. w czwartek klasy drugie grupa A. Przypominamy, że spotkania te są obowiązkowe.

 4. W piątek przypada 13 dzień października. Nabożeństwo Fatimskie – ostatnie w tym roku po Mszy św. Wieczornej o godz. 18.00. W os.  Wojsław Nabożeństwo Fatimskie  o godz. 18.00. Nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 5. W piątek rozpocznie się Nowenna do św. Jana Pawła II prowadzona przez Akcję Katolicką. Będzie codziennie do 22 października o godz. 17.10. Natomiast 13 października będzie o 17. 40.

 6. Wyjazd pielgrzymów do Ziemi Świętej rozpocznie się w piątek Mszą św. o 21.00. Następnie autokar odjedzie spod Bazyliki na lotnisko około 21.30. Prosimy o punktualność i przypominamy o konieczności zabrania paszportów.

 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu w czasie Nabożeństwa Różańcowego o 17.30  będziemy  się modlić w intencji wszystkich rodziców, szczególnie matek, które utraciły swoje dzieci nie z własnej przyczyny. Zapraszamy szczególnie małżeństwa, które doświadczyły  w swoim życiu tych tragedii.

 8. W sobotę wypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich zaangażowanych w dzieło edukacji i formacji młodego pokolenia.

 9. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na potrzeby remontowe  w Bazylice.

 10. W gablotach obok Bazyliki są wywieszone listy z Kandydatami do Rady Duszpasterskiej, którzy zostali zgłoszeni przez parafian. Gdyby ktoś chciał zrezygnować z kandydowania bardzo prosimy, by zgłosił to do środy w kancelarii parafialnej. Natomiast wybory odbędą się w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. W sobotę będą już gotowe karty do głosowania na bocznych ołtarzach. Będzie można je pobrać i wypełnione oddać w niedziele do specjalnie przygotowanej urny, lub też oddać głos w dniu wyborów. Głosujemy tylko na dwie wybrane osoby.

 11. Spotkanie lektorów w środę po Mszy św. wieczornej a ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 10.00. Bardzo gorąco prosimy rodziców, by zachęcali swoich synów do włączenia się w Liturgiczną Służbę Ołtarza.

 12. Na bocznych ołtarzach są do pobrania kartki na Wypominki roczne i listopadowe. Przy składaniu wypominek rocznych prosimy, gdy ktoś ma takie życzenie, o podawanie godziny (7.40 lub 9.10), o której mają być czytane Wypominki można składać w kancelarii parafialnej, zakrystii i u  kapłanów.

 13. W gablocie znajdziemy informacje o wykładzie w ramach Dnia zdrowia Psychicznego w Kanie na Osiedlu, zaproszenie do włączenia się w grupę neokatechumenatu na Borku.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej rozprowadzanej na zewnątrz kościoła. Jest Gość niedzielny, Niedziela i Promyczek dobra dla dzieci. Są jeszcze kalendarze.

 15. Informacje o terminach Mszy św. zbiorowych za: śp. Krystynę Skopińską, Annę Działowską i Irenę Kajder zamieszczone są w biuletynie parafialnym.

 • Kalendarz imienin
  22 Października 2017r.Imieniny obchodzi:
  Haliszki, Lody, Przybysłąwa
 • RENOWACJA FRESKÓW!

 • PPT Grupa 16.

 • Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego

 • V Synod Diecezji Tarnowskiej

 • Diecezja Tarnowska

 • Mała galeria