• Twitter Ojca Św

 • Radio RDN

 • gość niedzielny

 • wiara.pl

 • Caritas Diecezji Tarnowskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - I Niedziela Adwentu – 1 XII 2019r.

I Niedziela Adwentu – 1 XII 2019r.

 

 1. Wkroczyliśmy w Adwent. Zapraszamy do udziału w Roratach, codziennie rano o 6.00  z kazaniem dla dorosłych oraz wieczorem o godz. 18.00 szczególnie dla dzieci, w soboty roraty dla dzieci o godz. 8.00. Przed wieczornymi Roratami Godzinki  o Niepokalanym Poczęciu NMP.  

 2. Mielecko - Ropczycki Związek Drużyn Harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej organizuje dziś przy naszym Kościele AKCJĘ PACZKA, czyli zbiórkę darów, tj. produktów spożywczych długoterminowych, chemii gospodarstwa domowego oraz pieniędzy dla Polaków mieszkających na Kresach. Produkty i wszelkie inne dary serca można złożyć przed wejściem do Bazyliki w miejscu wyznaczonym przez harcerzy. Za wszelka ofiarność – Bóg zapłać.

 3. W środę o godz.10.00 w naszej Bazylice będzie sprawowana Msza św. z okazji „Barbórki” w int.  Żołnierzy - Górników. Serdecznie zapraszamy.

 4. W czwartek zapraszamy na wspólne Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i krótką adorację Najśw. Sakramentu w int. powołań o 17.30, szczególnie zaproszenie to kierujemy do ministrantów, lektorów i ich  rodziców.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w Bazylice w czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 16.00; na Wojsław w piątek od godz. 17.30.

 6. W pierwszy piątek Msze Św. o NSPJ będą w Bazylice o godz. 8.00, 16.30 i 18.00. Na Wojsław o godz. 18.00. Do chorych udamy się od godz. 9.00. O godz. 19.30 nabożeństwo piewrszopiątkowe dla młodzieży. Przypominamy iż jest ono obowiązkowe dla kandydatów do sakramentu bierzmowania czyli uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej. Bardzo serdecznie zapraszamy również rodziców.

 7. W piątek, 6 grudnia zapraszamy ministrantów, lektorów, DSM, oraz wszystkie dzieci na Roraty o 18.00, a po nich jak wynika z doniesień medialnych na spotkanie ze Św. Mikołajem – który ma w planach odwiedzić nasza grzeczną wspólnotę.

 8. W I sobotę, tj. 7 grudnia zapraszamy na godz. 8.00 na Mszę Św. oraz na Nabożeństwo 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, z odprawianiem których, Maryja związała zyskanie łask.

 9. W niedzielę 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Szczególnie zapraszamy na modlitwę w tzw. „Godzinie Łaski” czyli o 00. W tym dniu obchodzić będziemy także dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W związku z tym  przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.   

 10. Firma Usługowo-Handlowa EMEX pragnie zaprosić osoby bezrobotne, przed 30 rokiem życia do udziału w projekcie, który oferuje: kursy zawodowe, pomoc w znalezieniu pracy, staże, dotacje. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 11. W dniu 12 grudnia od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej MEDI-Center przy Mickiewicza 40 w Mielcu, odbędą się badania USG. Bliższe informacje w przychodni.

 12. W zakrystii i ministrantów można nabyć świece w ramach ”Wigilijnej Pomocy Dzieciom 2019" małe i duże w cenie 6 i 15 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 13. Msze św. zbiorowe za śp. Eugeniusza Kralisz, Macieja Marchewkę, Katarzynę Kisiel, Leszka Bajora, w Członków Zarządu Żołnierzy Górskich, oraz w int. pszczelarzy i z int. Róży św. Królowej Jadwigi zamieszczone są w biuletynie parafialnym.   

 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Feliks Madej i Roman Rząsa. Ich dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu.

 • Kalendarz imienin
  7 Grudnia 2019r.Imieniny obchodzi:
  Agaty, Dalii, Sobiesława
 • RENOWACJA FRESKÓW!

 • PPT Grupa 16.

 • Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego

 • V Synod Diecezji Tarnowskiej

 • Diecezja Tarnowska

 • Mała galeria