• Twitter Ojca Św

 • Radio RDN

 • gość niedzielny

 • wiara.pl

 • Caritas Diecezji Tarnowskiej

Pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych Europy 2019r.

 

Pielgrzymka „Włochy – Francja – Szwajcaria – Niemcy”

Termin: 1 – 11 lipca

Cena od osoby: 940 zł + 600 €

SPOTKANIE PRZEDPIELGRZYMKOWE ORGANIZACYJNO-INFORMACYJNE ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 26 MAJA O GODZ. 14.00 W SALCE NA WIKARÓWCE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

1 dzień

Zbiórka uczestników: Mielec godz. 04:30, parking przy Parafii p.w. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
Ul. Bł. Ks. Romana Sitki 3
, pakowanie bagaży, odjazd autokaru ok. godz. 05.00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch (po trasie krótkie postoje). W godz. wieczornych przyjazd do hotelu 3* w okolicach Tarvisio (Włochy), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta z pilotem m.in.: Katedra Narodzin Św. Marii (jedna z najbardziej znanych budowli we Włoszech oraz w Europie), Galeria Wiktora Emanuela II z 1876r. (jedna z największych atrakcji Mediolanu; warto wybrać się tu nie tylko na zakupy, gdyż równie dobrze można podziwiać jej wspaniały gmach i wystrój wnętrz), La Scala (wspaniały XVIII-wieczny teatr słynący z włoskich oper i baletów). Przejazd do hotelu 3* w okolicach Savony (Włochy), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień

Śniadanie, czas wolny – wypoczynek na plaży, obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Francji na Lazurowe Wybrzeże. W programie zwie­dzanie z pilotem Monaco: Pałac Grimaldich, Katedra Saint Nicolas (wybudowana została w latach 1875-1884; znajdują się tu grobowce książęce, między innymi księżnej Grace Kelly). Przejazd przez dzielnicę Monte Carlo. Następnie przejazd i zwiedzanie z pilotem Cannes: Pałac Festiwali Filmowych, spacer Aleją Gwiazdznaną nadmorską
pro­menadą
. Przejazd do hotelu 3* w okolicach Avignon (Francja), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Zwiedzanie z pilotem Avignonu: Pałac Papieski i roz­sławiony przez piosenkę stary most St. Benezet. Przejazd do Carcassonnewspaniałego średniowiecznego miasta warownego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W godz. wieczornych przyjazd do Lourdes, gdzie znajduje się najsłynniejsze Sanktuarium we Francji u stóp Pirenejów, w którym Matka Boża objawiała się w 1858 r. Bernadecie Soubirous. Zakwaterowanie w hotelu 3*, obiadokolacja, w miarę możliwości czasowych dla chętnych uczestnictwo w wieczornej procesji ze świecami do Groty de Massabielle (godz. 21:00), nocleg.

 

6 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie z pilotem Lourdes m.in.: Grota de Massabielle, Bazylika Św. Piusa X, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Bazylika Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, miejsca związane z życiem Bernadetty Soubirous – Młyn Boly (dom, w którym urodziła się Bernadetta), więzienie "Le Cachot", Kościół parafialny, w którym ochrzczona była Bernadetta. Czas wolny na indywidualną modlitwę przy Grocie Objawień. Wspólna droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Uczestnictwo w wieczornej procesji ze świecami do Groty de Massabielle (godz. 21:00). Nocleg.

 

7 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Wyjazd w kierunku Sanktuarium Notre Dame de La Salette, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. Zakwaterowanie w hotelu przy Sanktuarium. Obiadokolacja. Dla chętnych udział
w wieczornej procesji z lampionami
. Nocleg.

 

8 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Pobyt w Sanktuarium czas wolny do indywidualnego wykorzystania. Przejazd do miejscowości Ars-sur-Formans – miejsca związanego z życiem i działalnością Św. Ojca Jana Vianney – patrona księży proboszczów. W godz. wieczornych przyjazd do hotelu 3* w okolicach Lyon (Francja), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

9 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do miejscowości Einsiedeln w Szwajcarii - zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego z klasztornym Kościołem Benedyktynów, gdzie znajduje się Czarna Madonna. W godz. wieczornych przyjazd do hotelu 3* w okolicach granicy austriacko-niemieckiej, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

10 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Zamku Neuschwanstein, zwiedzanie bajkowej rezydencji Ludwika II, jednego z najbardziej malowniczo położonych pałaców w całej Europie. XIX-wieczna budowla wznosi się na nierównym wzgórzu i otoczona jest imponującymi szczytami Alp Bawarskich. Przejazd do Monachium, krótkie zwiedzanie z pilotem: Katedra Najświętszej Marii Panny z XV w., będąca symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Marienplatz, Nowy i Stary Ratusz, gmach Opery Narodowej. W godz. wieczornych przyjazd do hotelu 3* w okolicach Monachium (Niemcy), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

11 dzień

Śniadanie, zwolnienie pokoi. Przejazd do Altotting największego Sanktuarium Maryjnego w Bawarii.

Wizyta w Kaplicy Łask, w której znajduje się Cudowna Figurka Czarnej Madonny, przedstawiająca Maryję
z Dzieciątkiem Jezus na rękach
. W kaplicy znajdują się również 24 urny z sercami władców bawarskich, którzy zapisali w testamencie swe serca Maryi jako dowód wielkiej czci do Niej. Wyjazd w kierunku Polski (po trasie krótkie postoje). Powrót do Mielca w godz. nocnych. Zakończenie pielgrzymki. 

 

W każdym dniu Msza Św.

powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

 • 10 noclegów w hotelach (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami), w tym: 1 nocleg w okolicach Tarvisio, 2 noclegi

  w okolicach Savony, 1 nocleg w okolicach Avignon, 2 noclegi w Lourdes + taksa klimatyczna, 1 nocleg

  w La Salette, 1 nocleg w okolicach Lyonu + taksa klimatyczna, 1 nocleg w okolicach granicy austriacko-niemieckiej, 1 nocleg w okolicach Monachium;

 • 10 śniadań i 10 obiadokolacji w miejscach zakwaterowania;

 • transport autokarem (wc, video / dvd, barek, klimatyzacja);

 • opłaty drogowe i parkingowe oraz wjazdy do miast;

 • ubezpieczenie Signal Iduna Polska TU S.A. Europa Standard + CP w zakresie: KL 15.000 €, KR 6.000 €, NWI 16.000 zł, NWS 16.000 zł, bagaż 1.000 zł (ubezpieczenie jest rozszerzone o ryzyko następstw chorób przewlekłych i nowotworowych);

 • opieka pilota / przewodnika na całej trasie pielgrzymki;

 • obligatoryjna składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

 • zestaw słuchawkowy tour guide na całej trasie pielgrzymki;

 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Katedra Narodzin Św. Marii w Mediolanie (wejście na dach), Zamek Neuschwanstein, Avignon, Katedra Najświętszej Marii Panny w Monachium;

 

Biuro Podróży „Junior”

26-110 Skarżysko – Kamienna, ul. Świętokrzyska 2

tel. kom. +48 791 817 792; 603 595 188; fax. +48 /41/ 25 22 025

www.superpielgrzymka.pl; www.junior.com.pl; e-mail: biuro@junior.com.pl

 • Kalendarz imienin
  25 Maja 2019r.Imieniny obchodzi:
  Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 • RENOWACJA FRESKÓW!

 • PPT Grupa 16.

 • Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego

 • V Synod Diecezji Tarnowskiej

 • Diecezja Tarnowska

 • Mała galeria