• 22 Lutego 2024r.
    Imieniny obchodzi:
    Małgorzaty, Marty, Nikifora

Poradnia Rodzinna

 ,,Nie lękajcie się miłości, która stawia człowiekowi wymagania”( św. Jan Paweł II)

 

Poradnia Rodzinna przy parafii  św .Mateusza w Mielcu służy narzeczonym   w przyjęciu odpowiedzialnego rodzicielstwa jako stylu życia, zakładając odpowiednią postawę szacunku wobec takich wartości jak: życie ludzkie, rodzicielstwo, godność osób. W związku z tym wymaga pewnej ofiarności i panowania nad sobą.

 Zgodnie z Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin w ramach przygotowania do małżeństwa proponujemy trzy spotkania z narzeczonymi. Odbywają się one w odstępach co najmniej dwutygodniowych – pierwsze w każdy poniedziałek o godz.17.00 na kolejne umawiamy się przy pierwszym spotkaniu.

 

Pierwsze spotkanie – dotyczy świadomości płodności w małżeństwie i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Jego celem jest przekazanie wiedzy na temat metod rozpoznawania płodności, przybliżenia terminologii dotyczących przekazywania życia.


Drugie spotkanie – dotyczy drogi współodpowiedzialności małżonków. Prowadzimy ćwiczenia z naturalnych metody rozpoznawania płodności wg metody prof. J. Rotzera


Trzecie spotkanie – obejmuje przygotowanie małżonków (opieka prekoncepcyjna) przed poczęciem dziecka, zasady samoobserwacji przy powrocie płodności po porodzie, oraz korzyści wynikających z karmienia piersią zarówno dla dziecka jak i dla matki.

 

Spotkania dla narzeczonych odbywają się:
I spotkanie –  poniedziałek, godz. 17.00
II spotkanie –  poniedziałek, godz. 18.00
III spotkanie – poniedziałek, godz. 19.00

 

Natomiast wszystkich małżonków potrzebujących wsparcia, serdecznie zapraszamy  po telefonicznym umówieniu.

Poradnia Rodzinna przy parafii św. Mateusza w Mielcu mieści się w ,,Wikarówce” na parterze- (dzwonek na zewnątrz drzwi) . W poradni posługują 2 osoby.

 

Telefon kontaktowy do poradni: 605 083 508

Polecane strony:
Dane adresowe

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu

 

Ul. Bł. Ks. Romana Sitki 3
39-300 Mielec

tel. kontaktowy 726 017 914

w godz. urzędowania kancelarii
          17 774 58 68

 

  • Administrator danych osobowych informuje, że wszystkiedane osobowe na stronie internetowej parafii pw.Św. Mateusza Apostoła iEwangelisty w Mielcu umieszczone zostały zazgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa